Okuduğunuz haber
HERŞEY SAĞLIK İÇİN!
Anasayfa   /    Sağlık    /    Herşey Sağlık için!

Herşey Sağlık için!

İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, 2017 yılını değerlendirdi. Sağlık hizmetlerinde gelinen nokta hakkında bilgiler veren Şahin, sağlıkta tek çatı altında toplandıklarını belirterek, bunun hizmetlere daha olumlu yansımalar yapacağını aktardı.

SAĞLIK      24 Ocak 2018 - 23:56     0

Herşey Sağlık için!

İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, 2017 yılını değerlendirdi. Sağlık hizmetlerinde gelinen nokta hakkında bilgiler veren Şahin, sağlıkta tek çatı altında toplandıklarını belirterek, bunun hizmetlere daha olumlu yansımalar yapacağını aktardı. 
Şahin, düzenlediği basın toplantısında yapılan dönüşüm ve il müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi sundu. Yeni yapılanmaya göre Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nün lağvedildiğini hatırlatan Fatih Şahin, bunun yerine İl Müdürlüğü çatısı altında başkanlıklar getirildiğini ifade etti. 
Şahin, yeni yapılanmaya göre İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak Dr. Cahit Bekir Kayhan’ın Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı, Dr. Mehmet Akif Karaarslan’ın Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı, Dr. Mustafa Şahin’in Sağlık Hizmetleri Başkanı ve Mevlüde Şahin’in ise Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı sıfatıyla görevlerini sürdüreceğini aktardı. Şahin, yeni teşkilat yapısı ve görev dağılımıyla, Yozgat’ta kusursuz ve etkin sağlık hizmeti sunmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
Şahin, ikinci basamak sağlık hizmetleri kapsamında, evde sağlık hizmeti alan hasta sayısının 889 olduğunu, ziyaret sayısının ise 11 bin 433 defa gerçekleştiğini bildirdi. Yine ikinci basamak sağlık hizmetleri kapsamında 1 milyon 83 bin 992 kez polikliniklerde muayene yapıldığını bu sayının acil servisler ile birlikte 1 milyon 972 bin 166 olduğunu aktardı. Birinci basamak sağlık hizmetleri kapsamında aile hekimliklerinde 1 milyon 311 bin 791 muayene yapıldığını entegre hastaneler toplam poliklinik sayısının ise 64 bin 459 olduğunu belirtti. Acil sağlık hizmetleri kapsamında ilimizde 26 aktif yardım istasyonu, 53 acil yardım ambulansı, 2 adet paletli, 1 adet obez acil yardım ambulansı ve 16 adet hastane acil servisiyle sağlık hizmeti sunduklarını da açıklayan Şahin “Geçtiğimiz yıl 112’ye toplam 33 bin 359 acil vaka gelmiştir. İl içine 6 bin 171, il dışına ise bin 406 hasta nakili gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 17 hastamızın ise helikopter ambulans ile nakli yapılmıştır” dedi. Fatih Şahin, il genelindeki hastane başhekimleriyle yapılan Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyon toplantısı sonucuna göre ise ilimizde uygunsuz sevk olmadığı sonucuna varıldığını ifade ederek “Ayrıca 5 bin vatandaşımıza ilk yardım farkındalık eğitimi, 82 katılımcıya sertifikalı ilk yardım eğitimi verilmiştir” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwiX9KP-z8TjAhULJVAKHZ2WD9gQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpages%2Fcategory%2FCommunity%2FL%25C3%2596SEV-Erzincan-279994545523492%2F&psig=AOvVaw1UkkuWEqKSxXpnr3CXFFNi&ust=1563750789613772

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ