Arslan Yeniden Refah'ta

Okuduğunuz haber
HALKIN TERAZİSİ ŞAŞMAZ

Bozokspor'a Makedon rakip

Anasayfa   /    Siyaset    /    Halkın terazisi şaşmaz

Halkın terazisi şaşmaz

AK Parti Belediye Başkan adayı Celal Köse, seçimler öncesinde halka olan güvenini dile getirdi.

SİYASET      22 Ocak 2024 - 13:41     0

Halkın terazisi şaşmaz

CELAL KÖSE: “HALKIN VİCDANI, TERAZİSİ ŞAŞMAZ”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla şehrimizde faaliyet gösteren Yerel ve Ulusal Basın Mensupları ile bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş ve Belediye Başkan Adayı Celal Köse toplantıda hem açıklamalarda bulundular hem de basın mensuplarının sorularını cevapladılar.

“AK PARTİ ÜLKEMİZE ÇAĞ ATLATMIŞTIR”

AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş yaptığı konuşmada 2002 yılında başlayan AK Parti serüveninin ülkemize çağ atlattığına değinerek, “2004 yılından itibaren de hem Yozgat'ımızda hem de ülkemiz genelinde yaptığımız belediyecilikle Avrupa şehirlerine yakın bir şehirleşmeye başladık. Bu serüvende de 20 yıla yakındır, Yozgat'ımızda da Yusuf Başer başkanımızla başlayan AK Parti belediyeciliği Celal Köse Başkanımızla da devam etmektedir. Başkanımızın dönemi çalışmaları çok güzeldi. İkinci dönemde de inşallah ustalık dönemi için de Yozgatlı hemşehrilerimizden ve sizlerden destek talep ediyoruz. Biliyoruz ki başkanımız tecrübesiyle,Yozgat’a olan sevdasıyla gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Bundan sonra da çalışacağına kefiliz. Yozgat halkımızdan da kendisine destek istiyoruz. Bu mutlu günde de bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim” dedi.

“HALKIMIZIN RAHAT YAŞAMASI İÇİN ÇALIŞTIK”

Belediye Başkan Adayı Celal Köse “İnşallah çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri muvaffak eylesin” diyerek başladığı sözlerine, “Yüce Mevla’m bizleri kazadan, beladan, fitneden bizleri muhafaza eylesin.İl Başkanımızın da ifade ettiği gibi 3 Kasım 2002 seçimleriyle birlikte ülkemiz çağ atladı. Allah'a hamdolsun bu hem genel siyasette hem de 2004 yılıyla birlikte de yerel siyasette müthiş bir ivme kazandı. Hem Türkiye'de olduğu gibi Yozgat'ımızda bu çalışmalardan nasibini ziyadesiyle aldı. Başta Sayın Cumhurbaşkanım olmak üzere tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun. Tabii beş yıllık bir süre geçirdik. Çalışmalarımız hep halkımızın daha rahat yaşaması, hayatını daha rahat idame ettirmesi ve onlara yaşanabilir bir Yozgat sunma adına oldu. Çok büyük işlere hep birlikte imza attık, imza atmaya da inşallah devam edeceğiz. Beş yıllık süre zarfında özellikle Büyük Cami Çevresi, Millet Bahçesi, Konaklarımız, Parklarımız, Bahçelerimiz, Yol Çalışmalarımız, Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezimiz, Gençlik Merkezimiz, Şefkat Evimiz, Spor Vadimiz ve özellikle kimsenin cesaret edemediği ve hiçbir belediye başkanının da aslında girmek istemediği bir altyapıya girdik ki bu bizim şehrin için hem zorunlu hem de sorumlu olduğumuz bir şeydi” ifadelerini kullandı.

“İŞİMİZE BAKARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Sözlerine yapılan altyapı çalışmaları ile devam eden Başkan Adayı Köse, “Önceki seçim çalışmalarımızda altyapıya gireceğimizi kesinlikle ifade etmedik ama kaynağını bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Bakanlarımız, o zamanki milletvekillerimiz bize çok büyük destek verdiler. Dünyaya Yatırım Bankası’ndan da kredimizi çıkartarak bu işe başladık. Şu anda da Yüzde 70 seviyesine geldik. Bu beş yıllık süre içerisinde hamdolsun belki elli yılda kazanamadığımız tecrübeyi kazandık. Zor zor şartlar altında da görev yaptık. Halkımıza kazandıracağımız eserlerle inşallah geleceğe emin adımlarla yürümenin gayretinde olacağız. Bizler siyasete ilk başladığımız günden beri devamlı dürüstlükten, efendilikten, edepten ayrılmadık.Bundan sonraki süreçte de geçmişte yaptığımız gibi gelecek siyasetimizde de bunlardan ayrılmadan işimize bakarak yolumuza bakacağız.Birlikte inşallah geleceğe emin adımlarla yürümenin gayretinde olacağız ve şehrimize hizmet edeceğiz” dedi.

Halkımızla istişare ederek çalışmalara yön vereceklerini dile getiren Celşal Köse, “Tabii önümüzdeki yerel seçimlerimize 70 gün gibi bir süre var. Bu sene içerisinde de en iyisi en iyi şekilde değerlendirerek, sıkılmadık el, girilmedik kapı bırakmadan el birliğiyle inşallah atlatacağız. Biz basınımızla göreve geldiğimiz günden beri devamlı ikili ilişkilerimizi sıkı tutarak ve şehrimize hizmet etme adına da devamlı buluşarak, fikirlerini alarak yürüdük. Bundan sonraki süreçte de basınımızla birlikte, fikirlerini alarak şehrimize ne katkı yapabiliriz, neler yapabiliriz, noksanımız nedir, neleri yaparsak daha iyi, yaşanabilir, şehir haline getirebiliriz memleketimizi diye hep birlikte istişare edeceğiz” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZA HESAP VERECEĞİZ”

Halkın karşısına çıkarak başkanlık döneminde yaptıkları ve yeni dönemde yapacakları çalışmaları anlatacaklarını dile getiren Başkan Adayı Celal Köse, “Halkımızın karşısına çıkacağız, hesabını vereceğiz. Yapacaklarımızı, yaptıklarımızı anlatarak bu süreci de en iyi şekilde geçirmenin gayretinde olacağız. Siyasete girdiğimiz günlerde gençtim. Daha çocuk yaşlardaydım Ama Allah'a hamdolsun ki bugün geldiğimiz noktada da hiç hayal edemeyeceğimiz yerlere geldik ve memleketimize, milletimize, devletimize, halkımıza hizmet etmenin de haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da halkın vicdanına biz kendimizi emanet ediyoruz. Çünkü halkımızın vicdanı en güzel terazidir diyoruz. Halkın vicdanı, terazisi şaşmaz. Süreci de en iyi şekilde halkımızın desteğiyle ilerleterek AK Partimizi tekraren en yüksek oyla seçtirip Cumhurbaşkanımızın da karşısına çıkmanın çabasında olacağız.Bu şehirde sade bizler değil herkes yaşıyor. Geleceğe güzel bir Yozgat bırakmak adına, altyapısı bitmiş, üstyapısı bitmiş, asfaltı bitmiş, yaşanabilir bir şehir bırakmak adına birliğiyle çalışmanın zorunluluğunu özellikle ifade etmek isterim. Tabii önümüzdeki süreçte özellikle şunu ifade etmek istiyorum ki altyapısı bitmiş yerlerin asfaltlarını atarak asfalt çalışması, kaldırım çalışması, yol çalışması, ışıklandırma çalışması, park, bahçe ve özellikle de 3 ay önceki mecliste almış olduğumuz kararları üç mahallede kentsel dönüşme aldık. Bundan sonra da tüm mahallelerimizde lokal olarak kentsel dönüşümlere inşallah el birliğiyle başlarız diyorum. Hem sosyal hem kültürel çalışmalarımızla hem de projelerimizle inşallah yakın zamanda da siz değerli basın mensuplarımızla bir araya gelerek paylaşacağız. Hayırlı bir yola çıktık. Biz yola yeni çıkmadık. Allah'a hamdolsun yeniden çıktık. Cumhurbaşkanımızın teveccühleri, il başkanımızın, milletvekillerimizin destekleri ve gayretleriyle Cumhurbaşkanımız tarafından, genel başkanımız tarafından AK Parti Yozgat Belediye Başkan adayı olarak gösterildik. Bu kutlu bir görev. Kutlu bir yolculuk. Zorlu bir süreç. İnşallah bu zorlu bir süreçte Rabb'imbizlere yardım eylesin” dedi.

“HEP BİRLİKTE EL ELE VEREREK

ŞEHRİMİZE HİZMET EDECEĞİZ”

Diğer partilerin belediye başkan adaylarına da çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Adayımız Celal Köse, “Tabii bu süreçte diğer siyasi partilerimizden adaylar çıkmaya başladı. Her siyasi partinin çıkartmış olduğu aday bizim kardeşimizdir. Bizim rakibimiz değildir. Tabi siyaseten rakibimiz ancakonlarda bizim arkadaşlarımız, eşimizdir, dostumuzdur.  Bu süreci de en güzel bir şekilde kırmadan, dökmeden de tamamlayacağız. Çünkü bizler her ne şartta olursa olsun bu memlekette doğduk, bu memlekete Allah nasip ederse, vefat edeceğiz. Birbirimizin yüzüne bakacağız. Birbirimizin düğününde, cenazesinde beraber bir olacağız. Hatta derler ya birbirimizin de salacasından tutacağız. Dolayısıyla biz bu süreci kırmadan dökmeden tamamlamak istiyoruz. Bu manada da elimizden gelen her türlü gayreti de göstereceğiz. Ben tüm aday aday arkadaşlarımıza da özellikle başarılar diliyorum. Onlar da memleket için, millet için, devleti için, halkı için de ben de varım diye bu yarışa katıldılar. İnşallah bizler teşkilat olarak, İl Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız,Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, başta olmak üzere, mahalle temsilcilerimiz, tüm ana kadememizle, halkımızın desteği, teveccühü, destekleriyle hep birlikte bu süreci, sonuçlandıracağız. Sevinen tarafta AK Partimiz olacak, Cumhurbaşkanımız olacak. Sevinen kazanan da inşallah halkımız olacaktır diyorum” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Basınla buluşma toplantısında basın mensupları ile sohbet eden İl Başkanımız Çelebi Altuntaş ve Belediye Başkan Adayımız Celal Köse basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor