Yeniden Refah geliyor!

Okuduğunuz haber
YOZGAT HAREKET'E GEÇİYOR

Koçak'tan Kandil mesajı

Anasayfa   /    Siyaset    /    Yozgat HAREKET'e geçiyor

Yozgat HAREKET'e geçiyor

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Belediye Başkan adayı Ömer Açıkel, basın mensuplarına seçim süreci boyunca ve seçilmeleri halinde neler yapabileceklerini aktardı.

SİYASET      29 Ocak 2024 - 17:29     0

Yozgat HAREKET'e geçiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

 

 

 MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel’e, Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Celal Yalçın ve teşkilat üyeleri eşlik etti.

MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel’in her zaman yanlarında olduklarını ve ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederken, Ömer Açıkel ise Yozgat’ın Türkiye ve dünyaya açılan büyük bir şehir olması için çalışacaklarını vurguladı.

ADAYIMIZIN YANINDAYIZ

Tanıtım programının açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, adaylarının her zaman yanında olacaklarını belirterek şu görüşlere yer verdi:  ‘’Sayın Belediye Başkanım, İlçe Başkanım, Kadın Kolları Başkanım, Ocak Başkanım ve saygıdeğer basın mensubu arkadaşlarım bugün ki kahvaltı programımıza katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi aday adaylığı sürece sona erdi ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli tarafından Yozgat Belediye Başkan Adayımız Ömer Açıkel olarak açıklandı. Ömer Açıkel daha öncesinde Yozgat’ta doğup büyüyüp, lise sona kadar okuyup sonrasında da Sarıkaya İlçe Başkanlığımızı yapmış, ülkü ocaklarının birçok kademesinde bulunmuş ve Sarıkaya’da da çok başarılı bir belediye başkanlığı yapmış hepimizin de sevdiği, Yozgat halkının da teveccüh ettiği bir isimdir. Bizde bu süreçte teşkilatlar olarak onun her zaman yanında olup seçimin son gününe kadar destekleyerek kazanması için elimizden geleni yapacağız ve bu çabayı sarf edeceğiz. Katılımınız için tekrar çok teşekkür ediyorum.

YOZGAT MEMLEKETİM

Yozgat Başbuğumuzun bizlere emaneti ifadelerine yer veren Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel,  ‘’Kıymetli basın mensupları davetimizi kırmayıp bizimle kahvaltı yaptığınız için çok teşekkür ediyorum. Tanımayanlar için kendimi tekrar tanıtayım. 1980 yılında Yozgat’ta doğdum. O zamanın Eskipazar Mahallesi şimdiki adıyla Şeyh Osman Mahallesinde doğdum. İlkokulu Atatürk İlköğretim okulunda, ortaokulu ve liseyi de Yozgat Anadolu Lisesinde okuduktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 2006 yılında serbest avukatlığa başladım. 2011 yılında Sarıkaya’da Milliyetçi Hareket Partisi’nde İlçe Başkanlığına ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Üst Kurul Delegeliğine seçildim. 2014 yılında Genel Başkanımızın uygun görmesiyle Sarıkaya Belediye Başkanlığına seçildim. 2014-2024 yılları arasında 10 yıl bu görevi yürüttüm. Özel hukuk alanında yüksek lisans ve doktoramı tamamladım. Şimdi Genel Başkanımızın uygun görmesi, yetkili kurullarımızın onay vermesi sonucunda huzurlarınız da Yozgat Belediye Başkan Adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisinden gösterilmiş bulunmaktayım. Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki Yozgat, bizim için, özellikle davamız için, partimiz için, çok önemli bir memleket. Bize başbuğumuz davamızın kurucusu Alparslan Türkeş'in emaneti. Yozgat'ta Milliyetçi Hareket Partisi her zaman en kuvvetli, en güçlü, teşkilatlarıyla dimdik ayakta olan bir siyasi parti. Ben bu kutlu göreve beni layık gören büyüklerime Genel Başkan Yardımcımıza, Yozgat Milletvekilimize, İl Başkanıma, Merkez İlçe Başkanıma, Ocak Başkanıma, Kadın Kolları Başkanıma ve teşkilatlarıma huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum’’ dedi.

MHP’NİN BENİ ADAY GÖSTERMESİ

GURUR KAYNAĞIDIR

Yozgat’tan aday gösterilmek benim için gurur kaynağı diyerek sözlerine devam eden Açıkel, ‘’10 Yıl Belediye Başkanlığı yaptım ama buradan, Yozgat'tan Başbuğun Memleketinden Ülkücü Hareketin kalesinden aday gösterilmek benim için en büyük gurur kaynağı olmuştur. Yozgat bizim doğduğumuz, büyüdüğümüz, yetiştiğimiz topraklar, bu memlekete hizmet borcumuz var. Yozgat'ın artık bir şehir kimliğine bürünmesi gerektiğine inanıyorum. Yozgat böyle nohutlu tepesiyle Çamlık Tepesi arasında sıkışıp kalmış küçük bir kasaba görüntüsünden ziyade Türkiye’ye ve dünyaya açılan büyük bir şehir olma yolunda inşallah bizimle beraber ilerleyecek diye düşünüyorum.  Ben, benden önce görev yapan Yozgat'ta ve şu anda da aday olan Celal Köse başkanımıza da, Kazım Arslan başkanımıza da, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kıymetli adayına da huzurlarınızda başarılar diliyorum’’ dedi.

YOZGAT’IN HUZURA İHTİYACI VAR

Yozgat’ın bir huzur ortamına ihtiyacı olduğunu belirten Açıkel konuşmasının devamında, ‘’Yozgat'ın bir siyasi nezakete ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Yozgat'ın bir sükûnete ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Yozgat'ın birliğe, ihtiyacı olduğunu söylüyoruz. Yozgat'ın berekete ihtiyacı olduğunu söylüyorum. Yozgat'ın harekete de ihtiyacı olduğunu söylüyorum. İnşallah bizimle beraber Yozgat harekete geçecek. Biz kimseyle bir yarış içerisinde değiliz. Kimsenin şahsıyla ya da taraftarlarıyla bir sıkıntı içerisinde olmayacağız. Kimseyi ayrıştırmayacağız. Kimseyi ayırmayacağız. Yozgatlı üst kimliğini partiler üstü bir kimlik olarak ele alır. Bütün Yozgat'ın inşallah Belediye başkanı olacağız. Kimseyi ötekileştirmeden hizmetleri bütün mahallelere eşit bir şekilde dağıtarak Yozgat'ın hak ettiği değeri hem Türkiye'de hem de inşallah yapacağımız projelerle dünyaya açılan bir penceresi olmasını cenabı Allah'tan temenni ediyorum. Tabii bu zaman zarfında az bir süre kaldı, 60 gün kaldı. Yozgat'ın her şeyden önce huzura ihtiyacı var. Yozgat'ın her şeyden önce sakinliğe ihtiyacı var, sessizliğe ihtiyacı var. Kavgadan, gürültüden, iki kutup arasında sıkışmış bir Yozgat güvenli bir limana sığınacak bir limana ihtiyacı var. İnşallah o liman olmaya talibiz. Yozgat'a hizmet etmeye talibiz. Yozgatlıya hizmet etmeye talibiz. Bizleri yalnız bırakmadınız, buraya kadar geldiniz. Çok teşekkür ediyorum sizlere. Cenabı Allah inşallah yolumuzu, bahtımızı açık eylesin. Hiçbir Yozgatlının Kalbi gönlü kırılmadan bu seçim sürecini başarıyla tamamlamayı, inşallah zaferle de tamamlamayı bize nasip etsin’’ ifadelerine yer verdi.

İNSANLARIN KALBİNE DOKUNACAĞIZ

Seçimleri insanlarının gönüllerine dokunanın kazandığını söyleyen Açıkel,  ‘’Dün besmele çekerek başladık. İnşallah 31 Mart akşamı elhamdülillah diyerek bu zorlu süreci hep birlikte tamamlamış oluruz diye düşünüyorum. Ben sizlerin aracılığıyla bütün hemşerilerimizden, bütün dava arkadaşlarımızdan, onun dışında daha önceden başka partilere gönül vermiş başka adaylara oy vermiş bütün hemşerilerimizden dualarını ve desteklerini istiyorum.  Ben yine söylüyorum, benim için hiçbir makam, mevki, bir Yozgatlının kalbinin kırılmasından daha önemli değildir. Ben çalışma arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarıma, benimle beraber çalışan herkese şunu söylüyorum. Kimsenin gönlünü kırmayalım. Kimsenin kalbini kırmayalım. Oraya o pankartı asmış. Biz de şuraya asalım. O pankart orada kaldıralım, biz asalım gibi mücadeleler içerisine girmeyelim. Seçimleri pankartlar kazanmıyor. Seçimleri bayraklar kazanmıyor, seçimleri sloganlar kazanmıyor. Seçimleri insanlara dokunan, gönüllere dokunan, insanların gönlünde yer alan hakikaten Yozgatlının bu adam seçilirse bize hizmet eder ayrıştırmaz, ayırmaz, birleştirir bütün Yozgat'ın başkanı olur diyecek insanların kalbe dokunması seçim kazandırır’’ ifadelerine yer verdi.

AÇIKEL: “YAPTIKLARIMIZI

YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

‘’Benim 10 yıllık bir siyasi tecrübem var, belediyecilik anlamında. Bugüne kadar kazandığım bütün tecrübeleri, deneyimleri, Yozgat halkının istifadesine sunmaktan da ayrıca gurur duyuyorum. Bu konuda tecrübe sahibiyim. Kazım Bey'le beş yıl beraber çalıştım. Çok başarılı hizmetleri oldu. Çok iyi hizmetleri oldu Kendisine Yozgatlılar adına teşekkür ediyoruz. Devlet adabını bilen, oturmasını, kalkmasını bilen, hakikaten devlet terbiyesi görmüş bir abimiz. Celal Bey'le beş yıl çalıştık. Celal başkanımla özellikle de deprem bölgesinde de fazla bir mesai yapma imkânımız oldu. Tabii ki bu beş yıl hem pandemi hem ekonomik kriz hem deprem dolayısıyla Türkiye'deki bütün belediyecilik açısından zor bir dönemdi. Bu zor döneme rağmen Celal Bey de duruşuyla, hizmetleriyle Yozgat'ımıza birçok değer kattı. Kendisine de sizlerin huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.  Hakikaten aday profillerimiz çok iyi insanlar. Çok iyiler. Ama ben de kötü değilim. Ben de inşallah daha iyisini yapacağım. Daha güzellerini yapacağım. Sizleri Yozgatlıları daha güzel hizmetlerle, daha güzel projelerle buluşturup Yozgat'ı artık sadece Türkiye'nin gündeminde değil, dünyanın gündeminde tutan işlere imza atacağıma inanıyorum’’ ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor