Yozgatspor puana hasret!

Okuduğunuz haber
TSO ÜYELERİNE YAPILANDIRMA İMKANI

MHP'de Sedef liste başı

Anasayfa   /    Ekonomi    /    TSO üyelerine yapılandırma imkanı

TSO üyelerine yapılandırma imkanı

Yozgat Ticaret Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç, Resmi Gazetede yayınlanan 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun TSO üyelerine de bazı kolaylıklar sağladığını söyledi.

EKONOMİ      06 Nisan 2023 - 18:04     0

TSO üyelerine yapılandırma imkanı

Yozgat Ticaret Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç, Resmi Gazetede yayınlanan 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun TSO üyelerine de bazı kolaylıklar sağladığını söyledi.

Başkan Alakoç, kanunun getirdiği kolaylıkları ve üyelerin neler yapması gerektiğini şu şekilde özetledi: “7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı üyelerimizin odalara olan aidat borçları kanun kapsamındaki alacaklar için 31 Aralık 2022 (bu tarih dahil) tarihi itibariyle ödenmesi gerektiği halde ödenmemiş olan 2022 yılı ve öncesi dönemlere ait aidat ödemeleri yapılandırma kapsamındadır. Vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra, kanunun yayımlandığı tarihe kadar olan (12.03.2023) ve tahakkuk etmiş aidat borçlarının asılları ile birlikte fer’i borçlarının tamamının tahsilinden vazgeçilir. Yapılandırmaya başvuranların, borç taksitlerinin birincisini kanunun yayımlandığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar (30/06/2023), kalanını ise aylık dönemler halinde ve azami toplam kredi kartına altı eşit taksitte ödemesi gerekmektedir. Üyelerimiz, 31/05/2023 tarihine kadar başvuruda bulunabileceklerdir.Başvuru için odamıza yapılabileceği gibi, 01/04/2023 tarihinden itibaren https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya edevlet kapısı (https://turkiye.gov.tr) üzerinden Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği – Kimlik Doğrulama Hizmetleri – TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak yapılabilecektir. Ödenmesi gereken ilk taksit, süresinde ödenmemesi ya da bir takvim yılında birden fazla taksitin süresinde ödenmemesi halinde yapılandırma bozulacaktır. Üyelerimizin yapılandırmadan yararlanmaları için 01/04/2023 – 31/05/2023 tarihleri arası başvuru süreçlerini başlatmalarını rica ederiz.”

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor