MYK'da 3 Yozgatlı

Okuduğunuz haber
KALBİMİZ YOZGAT İÇİN ATIYOR

Müftü Sezik İzmir'e

Anasayfa   /    Güncel    /    Kalbimiz Yozgat için atıyor

Kalbimiz Yozgat için atıyor

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi. Federasyonun çalışmaları, yaşanılan sıkıntılar ve önümüzdeki süreçte yapmak istedikleri faaliyetler hakkında bilgiler veren  Başkan Yılmaz,” İstanbul Federasyonu olarak biz faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Biz ne kadar da buralardan uzaklarda olsak da her zaman gönlümüz, kalbimiz memleketimizle birlikte atıyor” dedi.

GÜNCEL      19 Mart 2021 - 13:25     0

Kalbimiz Yozgat için atıyor

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi. Federasyonun çalışmaları, yaşanılan sıkıntılar ve önümüzdeki süreçte yapmak istedikleri faaliyetler hakkında bilgiler veren  Başkan Yılmaz,” İstanbul Federasyonu olarak biz faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Biz ne kadar da buralardan uzaklarda olsak da her zaman gönlümüz, kalbimiz memleketimizle birlikte atıyor” dedi.

Yozgat’a önceki gün yapılan açılışlara ve Federasyon çatısı altında gerçekleştirilen projeleri yerinde görmek için gelen İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ve Federasyon üyeleri, basın mensupları ile sabah kahvaltısında bira araya geldi.

DUYKON’DA ŞANSSIZ BİR DÖNEM GEÇİRDİK

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, ziyaretleri hakkında bilgiler verdi. Basın mensupları ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz, DUYKON başkanlığı sürecini de değerlendirdi. Pandemi nedeniyle talihsiz bir dönem yaşadıklarını ancak görevlerini layıkıyla yerine getirdiklerine olan inancını belirten Başkan Yılmaz, yurtla ilgili sıkıntılar, Federasyonun siyasetin içine çekilmeye çalışılması, DUYKON’un gelecek dönemdeki başarısı ve yapmak istedikleri çalışmalar hakkında şu açıklamaları yaptı: “Kıymetli Basın mensupları kıymetli hemşerilerim öncelikle bugünkü kahvaltımıza katıldığınız, bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz.  İstanbul Yozgatlılar Federasyonu olarak sizlerle hep birlikte olmak istiyoruz. Bundan sonra ki süreçte de hep birlikte olacağız inşallah. Sizlerle birlikte olmaktan, yol almaktan mutlu olacağımızı belirtmek isterim.

Malum 2020 yılında tüm dünya olduğu biz de olumsuz yönden etkilendik. Hem İstanbul Federasyonu, Hem de DUYKON dönem Başkanlığının bize geçmesinden dolayı o süreci en ağır yaşayan bizler olduk. DUYKON da dönem başkanlıkları bir Federasyona geçiyor biliyorsunuz, o şiddetli dönem İstanbul olarak bize tesadüf etti. Ancak geçen yılı biz efektif bir şekilde, verimli bir şekilde üzerimize düşen görevi layıkıyla yaptığımıza inanıyoruz. Bizim de elimizde olmayan imkanlardan dolayı yapmak istediğimiz, gerçekleştirmek istediğimiz birçok şeyi de yapamadığımızı belirtmek istiyoruz. Ama sonuç itibariyle ciddi bir mesafe kat ettiğimize inanıyoruz. 2021 yılında da bu görevi Bursa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Sedat Baran’a devrettik. “

FEDERASYON OLARAK

HER TÜRLÜ ÖNERİYE FİKRE AÇIĞIZ

İstanbul Federasyonu olarak biz faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Biz ne kadar da buralardan uzaklarda olsak da her zaman gönlümüz, kalbimiz memleketimizle birlikte atıyor. Siz de burada emek veren, gayret eden siz basın mensupları ile birlikte olmak bizleri de mutlu ediyor. Öyle de olması gerekiyor diye düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de İstanbul Federasyonu olarak yeni önerilere, fikirlere, yeni açılımlara sürekli açığız. Bu konuda da sizlerden gelecek öneriler olursa açığız. Hep birlikte güzel işler yapmaya hazırız.

YURT SIKINTISI SÜREBİLİR

Bizim Yurdumuzla ilgili bir sıkıntımız oldu ama şu an için yurdumuz kapalı. Ama o dönemde bize Yozgat basını, kamuoyu, hem de hemşerilerimiz ciddi manada bize karşı yapılan haksızlığa ciddi tepkiler verdiler. Sağduyulu bir kamuoyu oluştu, o süreci atlattık ama bu önümüzdeki dönemlerde de Federasyonun karşısına çıkartılacak bir engel. Bunun bir şekilde çözümlenmesi gerekiyor. Çünkü Federasyon olarak 50-60 yıldır yapılmayan bir iş yapılıp, Yozgat’a bir marka, bir değer oldu. Bu konuda hem Federasyonun hem de işadamlarının katkıları var bunu korumak lazım.

DUYKON’UN BAŞARISINI İSTERİZ

Duykon’da ki kıstas format her Federasyonun başkanlığı yapması şeklinde bir yıllık dönemler şeklinde oluyor. Dönem dönem başkanlıkları üstlenecek başkanlarla DUYKON’un başarısı bire bir ilişkili gözüküyor. Belki de Türkiye’de örnek bir model gerçekleştirdik. Ben aynı zamanda 81 il ve Konfederasyonun yöneticisiyim. Belki de Dünya çapında böyle bir örgütlenme yapan başka bir il yok. Bunu da geçen seneki dönem başkanlığımızda başlattık. Hem Türkiye’de olsun, hem de Avrupa hem de Dünya ülkelerinde ki Yozgatlıları temsilcilik vasıtasıyla örgütleyerek resmi bir hüviyeti kazandıktan sonra Federasyonlaşması gerekiyorsa 50-60’a yakın temsilcilik vasıtasıyla teşkilatlanma, örgütleşme gerçekleşti. Daha sonra Federasyon resmileşti, kuruluşu gerçekleşti, sonra temsilciliklerimiz Federasyonun içerisine katıldı DUYKON’un artık temsilciliği sona emiş oldu. Federasyonun kurumsal kimliği ile karşı karşıya gelindi. Tabii biz bu kuruluşları başarılı olması için kuruyoruz. Tabii ki başarılı olmasını, çıtanın daha yükseklere çıkmasını isteriz. Eğer mutlaka eksiklikler, hatalar olursa da yeri geldiği zaman da tepkimizi koymamız gerekir. Uzun süreç bu kuruluşun ortaya çıkması için emekler harcadık. Kendi içimizde de oturup, konuşup eğer sorunlar olursa çözmeye çalışacağız.

Siyasi çekişmeleri doğru bulmuyorum.

SİYASAL OLMADIK OLMAYACAĞIZ

Açıkçası görev aldığım 2015 yılından bu tarafa İstanbul Yozgatlılar Federasyonunu tamamen ve tamamen siyasi etkilerden uzak, siyasallaşmamış bir yapı olması için başlamıştık. Önceki dönem de İstanbul Federasyonu’nda siyasi kanat ağır basan bir ekip çalışması vardı. O nedenle de tüm siyasi görüşlere sahip hemşerilerimizi içerisine çekmekte zorlanıyorduk daha sonra onu başardık. Şu an tüm siyasi görüşe sahip insanlarımızı hem yönetimimiz de hem de derneklerde içerimize katıldılar. Yozgat’ın Alevisi de Sünnisi de, a partilisi de B Partilisi de rahatça gelebiliyor gidebiliyor. Siyasi taraf olarak bir tarafa çekilmeye çalışılıyoruz ama direniyoruz. Zaman zaman da direndiğimiz için de baskı altına alınıyoruz. Bundan da rahatsızız açıkçası. Federasyonlar gurbette hemşerilerinin ayakta kalması için ortak faaliyetler yapabilmek için kurulmuş kuruluşlarız. Bizi siyasallaştırmaya çalışmasınlar, biz bu konulardan uzak kalmak, tüm siyasi partilerle çalışmak, işbirliği yapmak istiyoruz. Biz böyle olmak istemiyoruz. Zaten İstanbul’daki üyelerimiz, hemşerilerimiz, işadamlarımız bizi böyle görmek istemiyorlar bize böyle alıştılar.

ZİHNİYET DEĞİŞİMİNE İHTİYACIMIZ VAR

Yozgat’ta sanki şöyle bir şey var sanki bir iş bir hizmet etmek için bazı noktaları aşmak gerekiyor. Yoksa size her türlü duvarı örüyorlar. Vali beye de bu koynu söyledim. Biz daha önceki dönemlerde tüm ilçelere kütüphaneler yapıyorduk. O zaman bile bölgenin idarecileri tarafından tepkilerle karşılaştık. Niye benim haberim yok gibi. Bir ağabeylik modeli var bunun kırılması gerekiyor. Ortak akla ihtiyaç var, Yozgat’ta bir zihniyet devrimine ihtiyaç var. Az önce de bahsettim bütün şehirlerin bizim yaşadığımız sıkıntıların aynısını yaşıyorlar. İstanbul’da da bizden ayrı çalışan dernek ve federasyonlar var. Herkesin düşüncesi farklı olabilir ama siyasi bağlantı kurularak diğer ana yapılar zayıflatılmaya çalışılıyor. Bundan rahatsızız. Yozgat’la ilgili her türlü konuya katkı sağlamaya çalışıyoruz. Memleketimizle ilgili her konuda inisiyatif almak, katkı sağlamak istiyoruz. Spora, siyasete, eğitime katkı sağlamak istiyoruz. Bizim ilk görevimiz bulunduğumuz bölgedeki insanlarımıza katkı sağlamanın yanı sıra fazlasını da buraya aktarmak için çaba sarf ediyoruz. Kendi memleketimiz için sorumluluk almak, işbirliği yapmak ve destek vermek istiyoruz. Amacımız bundan sonraki dönemlerde de aynı bilinçle hareket ederek, Yozgat ve Yozgatlı için elimizi taşın altına koymaktır. Birlikte hareket eder, işbirliği içerisinde çalışırsak önümüzdeki dönemde her alanda çok daha iyi çalışmaların olacağına inanıyoruz.”

Toplantıya Başkan Ahmet Yılmaz’ın yanı sıra İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Sekreteri Kaan Pınarcıoğlu Genel Sekreter, BAYDEBİR Münih Dernek Başkanı Levent Gülten, BAYDEBİR Yöneticisi Dağıstan Kılıçaslan ve Almanya Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkan Vekili Mustafa Çelik de katıldı.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor