Yasakta kumara ceza yağdı

Okuduğunuz haber
KAHROLSUN İSRAİL!

Esnafın suçu ne?

Anasayfa   /    Güncel    /    Kahrolsun İsrail!

Kahrolsun İsrail!

Yıllardır Filistin halkına zulm eden, çoluk çocuk demeden öldüren, işkence eden, bunu da dünyanın gözü önünde yapmasına rağmen hep kendilerine karşı sessiz kalınan İsrail’e Türk halkı tepkisini gösterdi.  Yozgat Sivil İnisiyatif Platformu'nu oluşturan sendikalar, sivil toplum örgütleri, vatandaşların araç konvoyu sonrasında Cumhuriyet Alanı’nda yaptıkları kınama mitinginde ‘Kahrolsun İsrail’ ‘Filistin’e Özgürlük’ sloganları altında İsrail’in insanlık dışı uygulamaları kınandı.

GÜNCEL      11 Mayis 2021 - 14:42     0

Kahrolsun İsrail!

Yıllardır Filistin halkına zulm eden, çoluk çocuk demeden öldüren, işkence eden, bunu da dünyanın gözü önünde yapmasına rağmen hep kendilerine karşı sessiz kalınan İsrail’e Türk halkı tepkisini gösterdi.  Yozgat Sivil İnisiyatif Platformu'nu oluşturan sendikalar, sivil toplum örgütleri, vatandaşların araç konvoyu sonrasında Cumhuriyet Alanı’nda yaptıkları kınama mitinginde ‘Kahrolsun İsrail’ ‘Filistin’e Özgürlük’ sloganları altında İsrail’in insanlık dışı uygulamaları kınandı.

İsrail’in Filistin halkına yönelik Dünyanın gözü önünde yaptığı insanlık dışı baskı, eziyet ve cinayetlerini yine bir bayram öncesinde yapmasına Yozgat’ta ki sivil toplum örgütleri sessiz kalmadı.

FİLİSTİN YILLARDIR EZİLİYOR

Memur-Sen’in öncülüğünde Yozgat Sivil İnisiyatif Platformu’na üye Sendikalar, İlim Yayma Cemiyeti ve vatandaşlar İsrail’in yaptığı insanlık dışı uygulamalara tepkisini önce araç konvoyu, ardından da Cumhuriyet Alanı’ndaki protestoları ile gösterdi. Sık sık İsrail aleyhine sloganların atıldığı protestoda Eğitim-Birsen Şubesi Başkanı Kenan Şerefli bir basın açıklaması okudu. İsrail’in dünyanın gözü önünde dini değerlere saldırıp, çoluk çocuk demeden katlettiğine dikkat çekilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: Filistin, saldırı altında…Kudüs, kirli postallar altında eziliyor… Mesicidi aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında. Ve bir halk direnmeye devam ediyor, iki yüzlü dünyaya inat, başını kuma gömen idraksizlere inat. Bir halk, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, korkak düşmanın üzerine yürüyor, atsız pusatsız.

UTAN İNSANLIK

Utan dünya…

Utan insanlık…

Unutmak felakettir…Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, o, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık.

Evet. İnsan olmanın asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır. Coviti, stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescidi aksaya saldıran terörist İsrail’in yaptıklarını telin etmek, asgari bir durum arzetmektedir. Fakat biz şunu da biliyoruz: Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörirst İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir.

İSRAİL TERÖRİST DEVLET

Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz, bu kadar hayasız davranmaktadır. Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir.Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistinde, Kudüste bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya, bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlülerin yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz.

Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor… Biz de burada direnmeye devam edeceğiz bu kör düzene karşı. Yılmayacağız! Usanmayacağız! Orada, insanlığın haremine yapılan saldırıya karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız, bu küresel kirli stratejiye karşı biz de burada direneceğiz.

İsrail bir yalan üzerine kurulmuştur. Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek, bunu imanımız kadar biliyoruz.  Kimileri, gücün oluşturduğu anaforda bunu göremeyebilir, pusabilir. Fakat biz zulmün abad olmayacağına iman etmişiz. Filistinde, teknolojiye sırtını dayamış küresel ebrehenin fillerine karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte.  Ne var ki, terörist İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz.

Biz biliyoruz ki; İsrail, asırlara sari getto kültürüyle o bölgede hep düşman üreterek varolmaktadır. Evet, İsrail, korkularının esiridir. Fakat biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız. Tam da bu sebepten diyoruz ki, korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz. Korku ve şiddetin üreteceği tek şey vardır o da terörYani İsrail’in temelinde terör vardır, kan vardır, kin vardır ve ırkçılık üzerine bina edilmiş Siyonist rejimin oluşturduğu ipe sapa gelmez kör bir inanç vardır.

Kardeşlerim…

Bugün Filistin’de, Gazze’de, Mescid-i Aksa’da yaşananlar hak ve batılın mücadelesidir evet, bu insanlık ve adalet mücadelesidir. Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı, onunla işbirliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır. Tarih İsraili devlet olarak, bilim siyonizmi fikir olarak reddetmiştir. Bu açık ve net.  Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında; İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir.

Bakınız; bir Filistinli çocuğun gözünden düşen bir damla bugün insanlığın bütünü için Nuh tufanı hükmündedir. Hepimizi kurtaracak nuhun gemisi ise İsraile karşı dirayet, Filistinde, Kudüste ve Mescidi aksada adalat için mücadeledir.  Bunun yolu da hükmü de bellidir: Adı filistin başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan Bağımsız ve Özgür bir devlettir.

Biz, Yozgat Sivil İnisiyatif Platformunu Oluşturan Sivil Toplum Kuruluşları olarak buradan Yozgat Cumhuriyet Meydanından sesleniyoruz; 

Herkes bilsin ve duysun ki,

Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremedir.

Herkes bilsin, duysun ve inansın ki;

Kudüs Filistindir.

Kudüs İslam şehridir.

Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir.

Ve herkes şunu görecek ki;

Filistin, örgür ve bağımsız yaşayacak.

Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak.

İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak.

Değerli dostlar sözlerimize son verirken yurt içinde yurt dışında vatan savunması için şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz. İdrak edeceğimiz Ramazan Bayramının şehrimize ülkemize ve tüm inananlara hayırlara vesile olmasını cenabı Hak’tan niyaz ediyoruz

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor