Okuduğunuz haber
HEDEF MARKA ÜNİVERSİTE

Yozgat'ta dev bir muamma!

Anasayfa   /    Güncel    /    Hedef Marka Üniversite

Hedef Marka Üniversite

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. EVren Yaşar, basın mensuplarına yapmayı hedefledikleri projelerini anlattı.

GÜNCEL      18 Agustos 2023 - 18:06     0

Hedef Marka Üniversite

Rektörümüz Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile tanışma toplantısında bir araya geldi.

Bozok Üniversitesi Turizm Fakültesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen kahvaltılı tanışma toplantısında Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, basın mensuplarına üniversitedeki son gelişmeler hakkında bilgiler aktararak yeni döneme ilişkin projelerini anlattı.

Rektör Yaşar, basın mensuplarının, kamuoyunu bilgilendirmek gibi önemli bir kamu görevini ifa ettiğini söyledi. Yozgat’ta görev yapan basın mensuplarıyla karşılıklı sürekli iletişim halinde olacaklarını belirten Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, gelişen sürekli proje üreten bir Üniversite olacaklarını söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Yozgat’ın simgesi olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversitemizi bulunduğu yerden daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız, dedi.

Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, konuşmasının devamında; “Cumhurbaşkanımızın  tensipleriyle Yozgat Bozok Üniversitesine Rektör olarak atandım. Bu atamadan dolayı onur duydum. Cumhurbaşkanımıza ve diğer devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Rektörlük çok önemli ve sorumluluğu olan bir görev. İnşallah bu önemli kutsal görevi layıkıyla yerine getirmenin çabası içerisinde olacağız.” dedi.

İLETİŞİME ÖNEM VERECEĞİZ

İletişim kanallarını sürekli açık tutarak birlikte çalışacakları bir süreci başlattıklarını belirten Rektör Yaşar,  üniversite için önemli projeleri hayata geçirmek adına çalışmalara başladklarını ifade etti.

Rektör Yaşar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yeni projelerimizde siz değerli basın mensuplarımızla sık sık bir araya geleceğiz. Yaptığımız her çalışmanın bir açıklaması olacak. Özellikle sağlık alanındaki bilgi birikim ve tecrübelerimi üniversitemize aktaracağım.  Üniversitemizin her alanda çok fazla potansiyeli var. Bu potansiyeli geliştirmek hepimizin sorumluluğudur. Bunu hep birlikte Yozgatlıların, siz basın mensuplarımızın ve herkesin desteği ile yapacağız. O yüzden iletişim kanallarımız her zaman açık olacak.

SAĞLIĞA ÖZEL ÖNEM

Kamu kurum ve kuruluşları özel sektör ve sivil toplum örgütleriyle ortak akılla hareket ederek çok güzel işler yapacağız.  Yozgat’ın özellikle sağlıkta değişim ve dönüşümü ile ilgili projelerimiz var. Tıp Fakültemiz ile ilgili tedbirler almaya başladık. Tıp Fakültemiz özelinde kadrolarımızı açtık. Öğretim üyesi anlamında yeni kadrolaşma ile eksik bölümlerimizi tamamlayacağız. Toplumun tüm kesimleriyle her çalışmamıza bütüncül bakacağız.

CUMHURİYET MEKTEBİ

KULLANIMA AÇILACAK

Yozgat şehir merkezinde bulunan Rektörlük binasını Bozok Evi adıyla Üniversite ile halkımızı birleştirecek bir mekân haline dönüştürmek adına çalışmaların başladığını belirten Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, Cumhuriyet mektebimizi rektörlük binamızı işler hale getireceğiz.  Halkımızın hizmetine açacağız. Bozok evi anıların tazeleneceği, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı bir mekân haline gelecek.

 “Tazelenme Üniversitesi ile yaşlılarımızı ve engelli vatandaşlarımızı önemli hizmetler sunacağız.”

Diğer taraftan özellikle yaşlı vatandaşlarımız için yaşlı sağlığı merkezi kuracağız. Tazelenme Üniversitesi projesi kapsamında 55 yaş üstü vatandaşlarımız için eğitim programları düzenleyeceğiz. Bu hizmeti ücretsiz vereceğiz.  Fizik tedavi anlamında hem yaşlı hem de engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalara imza atacağız. Yapacağımız her işte insanların gönlünü kırmamaya vebal almamaya özen gösterecek hizmetlerimizi sürdüreceğiz.  Benim en büyük çekincem vebal almak. Bu süreçte vebal almadan çalışacağız. Kampusumuzu daha yeşil, modern, yaşanılabilir bir kampus hâline getireceğiz”  diye konuştu.

Program Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar’ın,  basın mensuplarının sorularını cevaplamasıyla toplantı sona erdi.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor