Uyuşturucu operasyonu!

Okuduğunuz haber
GARANTİ DE KENEVİRE TALİP
Anasayfa   /    Güncel    /    Garanti de kenevire talip

Garanti de kenevire talip

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve beraberindeki heyet Garanti Kompozit A.Ş.’ye kenevir esaslı ürünler geliştirme ve yatırım konusunda bir ziyaret gerçekleştirildi.

GÜNCEL      18 Agustos 2020 - 20:30     0

Garanti de kenevire talip

2005 yılında Yozgat’ta yüzde100 Türk sermayesi ile kurulan, kompozit ve yüksek teknoloji ürünü malzemelerden, askeri, profesyonel ve sivil kullanım için, çeşitli koruyucu balistik kompozit ürünlere kadar, hatta performans arttırıcı giyim eşyaları ve teçhizat gibi oldukça geniş yelpazede endüstriyel ürünler üreten, Teknik Tekstil alanında ileri teknolojileri resmi ve sivil kullanıcılara sunan bir firma olan Garanti Kompozit A.Ş.’ye kenevir esaslı ürünler geliştirme ve yatırım konusunda bir ziyaret gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Garanti Kompozit A.Ş. Yozgat Fabrikaları Müdürü ve Koordinasyonundan sorumlu Hüseyin Yazar başkanlığında bir heyetin üniversiteyi ziyareti ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a yaptıkları davet üzerine gerçekleştirilen iade-i ziyarete Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığında, Rektör Yardımcısı ve Kenevir Araştırmaları Koordinatörü Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği temsilcisi Prof. Dr. Hamza Kemal Akyıldız, Tekstil, Selüloz ve Kompozit Araştırmaları Grubu Başkanı Doç. Dr. Yekta Karaduman katıldı.

Firmanın çalışmalarını yerinde gören Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitenin kenevir alanındaki misyonunu, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları ve yapmak istediklerinden bahsettikten sonra, özellikle yatırımcıların bu alanda Yozgat’a yatırım yapmalarını, kendilerini kenevirle ilgili farklı alanlarda çalışan 100’ün üzerinde bilim insanıyla destekleyebileceklerini söyledi. Ayrıca, Garanti Grubun çalışmalarından çok etkilendiklerini, şehrimizde böyle bir kurumun olmasından büyük gurur duyduklarını, Garanti Grubun kenevir alanına yatırım yapacak olmasının ise son derece takdire şayan ve sevindirici olduğunu ifade ederek, kendilerinin her zaman destekçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Garanti Grup ile kenevir alanında birlikte çalışma ve işbirliği protokolüne hazır olduklarını da belirtti.

Garanti Grubu temsilen toplantıya katılan heyet başkanı Hüseyin Yazar, üniversitenin kenevir alanında ihtisas üniversitesi olmasından büyük mutluluk duyduklarını, kenevirle ilgili yatırım yaparak bu alanda çeşitli ürünleri ticarileştirmek istediklerini dile getirdi. Bunu gerçekleştirmek üzere kenevir tarımına uygun bir arazi edindiklerini, tarımından başlayıp, teknik tekstil, balistik malzeme ve hatta gıda sanayine yatırım yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Görüşmelerde söz alan Rektör Yardımcısı ve Kenevir Araştırmaları Koordinatörü Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Garanti Grubu ihtisas projesinin yazımından bu güne kadar hep yanlarında hissettiklerini, kendilerine kenevir üretimi amaçlı arazi kullanım planlamasından, kenevir üretimi teknolojileri ve ürün geliştirme aşamaları da dâhil her noktada teknik bilgi esaslı katkı vermeye hazır olduklarını söyledi.

Görüşmeler sonunda Garanti Grup Fabrikalar Müdürü ve Koordinatör Hüseyin Yazar, görüşmelerin faydalı olduğunu, üniversitenin teknik heyetinin önerileri doğrultusunda çalışmalar yapacaklarını, önümüzdeki günlerde bu ekiple daha somut gelişmeler üzerinde görüşmelere devam ederek, tarımından sanayiye kadar farklı alanlarda üretim yapmak üzere gerekli fizibilite çalışmaları için ekiplerine talimat vereceğini ve Yozgat’a katkı vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

GARANTİ KOMPOZİT TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. A.Ş’YE KENEVİR ESASLI ÜRÜNLER GELİŞTİRME VE YATIRIM KONUSUNDA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor