Yolumuz bir gönlümüz bir

Okuduğunuz haber
AK PARTİ'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Gerçek Belediyecilik kazanacak

Anasayfa   /    Siyaset    /    Ak Parti'den gövde gösterisi

Ak Parti'den gövde gösterisi

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere yine çok iddialı hazırlanan Ak Parti'nin Belediye Başkanları aday tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü. İl Başkanlığı, Partililerin yoğun ilgisi altında gerçekleşen tanıtım toplantısı öncesinde ve sonrasındaki yaptığı başarılı hazırlık süreci ile takdir topladı.

SİYASET      11 Subat 2024 - 19:30     0

Ak Parti'den gövde gösterisi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yozgat ilçe ve belde belediye başkan adaylarını gerçekleştirdiği büyük aday tanıtım toplantısı ile kamuoyuna duyurdu. Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı veTeşkilat Başkanı  Avukat Yusuf İbiş, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, AK Parti önceki dönem Milletvekili Yusuf Başer, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Aday tanıtım toplantısında Yozgat’ın ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı. Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse’nin konuşmasının ardından 13 ilçe 22 belde belediye başkan adayları da tanıtım toplantısında açıklandı.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Altuntaş, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında 14 ilçe ve 22 beldede AK Parti bayraklarını dalgalandıracaklarını dile getirdi.

 

YOZGAT’I DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Yozgat’ı daha ileri taşıyacaklarını vurgulayan İl Başkanı Çelebi Altuntaş, “Tüm adaylarımıza 30 Mart’a kadar devam edecek bu kutlu yolculukta, Rabbim’den sonsuz başarılar diliyorum. Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Rabbim inşallah utandırmasın. 22 Yıldır kara kuvvetinden deniz kuvvetine, havacılık zaferlerinden uzay çalışmalarına kadar elde ettiğimiz tüm başarılar siz kıymetli vatandaşlarımızın hak ettiğinin çok geç elde edilebilmiş adımlarıdır. Ancak Ak Parti iktidarı olarak bizi durdurmaya çalışanları siz bizden iyi biliyorsunuz. AK parti olarak savunma, sağlık, eğitim ve sosyal güvenlik gibi hemen her alanda mevcut imkanları sizlerin desteğiyle daha ileri taşımakta kararlıyız. Ve yine aynı kararlılık ve inançla söylüyorum ki, biz bir ve beraber olduğumuz müddetçe, Reisimizin önderliğinde, “elin oğlu yapıyor” lafını bu millet unutturacak, “biz daha iyisini yapıyoruz, onu biz geliştirdik” ifadeleri alışıldık hale getireceğiz İnşallah. Biz bunlar için çabalarken içerde ve dışarda terör örgütleri, görüyorsunuz her türlü alçaklığa başvurmaktan geri kalmıyor. Onlar zannediyor ki biz de kendileri gibi zoru görünce yılarız, vazgeçeriz, şehitliği, gaziliği, vatan aşkını, millet bilincini bırakırız. Biz bu al bayrağı rengi dikkat çeksin diye kırmızı etmedik, Her yanı şehit ve gazi kanıdır her yanı kahramanlık, her yanı destan ve zaferlerin hatırasıdır.”dedi.

KAOSA, KRİZ SİMSARLIĞINA, KÜÇÜK OLSUN BENİM OLSUN SİYASETİNE DUR DİYORUZ

“Kaosa, kriz simsarlığına, küçük olsun benim olsun siyasetine dur diyoruz.”diyen Başkan Altuntaş, “Türkiye yüzyılının Yozgat yüzyılının bu ilk seçiminde yine yeniden bir ve beraber olmanın önemine dikkatinizi çekmek istiyorum. Ülkemiz ve milletimiz için, dünya vizyonumuz için küçük düşünemeyiz, kısır tartışmalarda boğulacak vaktimiz yok. Bu nedenle 31 Mart yerel seçimlerinde yine karar sizin kıymetli kardeşlerim. Kaosa, kriz simsarlığına, küçük olsun benim olsun siyasetine dur diyoruz. Dirençli ve kültür üreten şehirlere, katılımcılığa, gerçek belediyeciliğe evet diyoruz. Ayrıştırmadan ötekileştirmeden küstürmeden Milletvekillerimiz, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olmak üzere tüm teşkilatımızla gönül belediyeciliğine devam ettirmeye, millete hizmet vazifesinin hakkını vermeye talibiz. Sözü olanı dinlemeye, bende varım diyenin yanında olmaya talibiz.”ifadelerini kullandı.

 

YENİ DÖNEMDE DAHA ÇOK İŞ YAPACAĞIZ

 Yozgat Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Celal Köse’de; yeni dönemde daha çok iş yapacaklarını vurguladı. Başkan Köse, ‘’Sevgili dava ve yol arkadaşlarım, kıymetli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada olmaktan çok mutluyum, gururluyum. Bizler kimsenin cesaret edemediği işler yaptık. Büyük cami projemizi yaptık, yurt caddesi ve eski pazar mahallesi projelerimizi yaptık. Doğruyu bildikleri halde doğruyu söylemeyen insanlar oldu. Allah nasip eder, milletimiz bize teveccüh gösterirse 1 Nisan’da daha çok iş yapacağız. 10 gün sonra proje tanıtım toplantısı yapacağız. Alt yapı işlerine girmeyin dediler, biz sağlığımızı, Yozgat’ımızı düşünüyoruz dedik, bismillah dedik başladık. Yeni dönemde de devam edeceğiz. Yüzde 70 seviyesindeyiz alt yapıda çok şükür. Dekoratif lambalar ile ışıklandırmalar yapacağız. Bütün mahallelerimizde kentsel dönüşüm yapacağız’’ şeklinde konuştu.

 

GECE UYUMADAN GÜNDÜZ YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ

“Yozgat siz, bize emanetsiniz, gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışacağız.” diyen AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, ‘’Değerli Grup Başkanvekilim, kıymetli başkanlarım, dava arkadaşlarım ve kıymetli misafirlerim sizleri sevgi, saygı ve hasretle selamlıyorum. Aday tanıtım programımıza hoş geldiniz. Benim evimde Yozgat, barkım da Yozgat, geleceğimde Yozgat. Kıymetli hemşehrilerim, bizler AK Parti ailesi olarak bizler öyle bir lidere sahibiz ki dosta güven düşmana korku veriyor. Mazlumların sesini dile getiren sadece bizim liderimizdir. 14 ilçe belediye başkan adayımız ve 22 belde belediye başkan adayımız ile karşınızdayız. 14 ilçe 22 beldemizi cumhurbaşkanımıza hediye etmeye hazır mıyız? Abdulkadir abim ile sizlere bir söz verdik. Gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışacağız dedik bizler sözümüzü tuttuk sizler şahit misiniz? Yozgat siz bize emanetsiniz’’ şeklinde konuştu.

 

AK PARTİ’NİN ROTASINI YALNIZCA MİLLET ÇİZER

AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel BAŞKANI Abdulkadir Akgül ise; AK Parti’nin milletin ta kendisi olduğunu belirterek, “AK Parti’nin rotasını yalnızca millet çizer.”dedi

Milletvekili Akgül, “Ak Parti sadece bir siyasi parti değil, kutlu davamızın bugünkü yol yürüyenlerinin adresidir. AK Parti;demek;eser ve hizmet üretmek demektir. AK Parti; 783 bin kilometre vatan toprağının her karışında yaşayan 85 milyon vatandaşımıza eşit ve adil ulaşmak demektir. AK Parti demek; ikinci yüzyılın dünyada Türkiye Yüzyılı olması için milletiyle birlikte durmadan, yorulmadan aşkla, şevkle Liderinin izinde yol yürümek demektir. Allah’a hamd olsun ki bugün Yozgat’ımızın neresine gitseniz orada AK Parti’mizin eser ve hizmetleri bizleri karşılıyor.”diye konuştu.

BİZLER AZ LAF ÇOK İŞ ÜRETEN AK KADROLARIZ

“Bizler az laf, çok iş üreten ak kadrolarız” diyen Milletvekili Akgül, “Bizler eser ve hizmetleriyle gurur duyan, kısır siyasi çekişmeler yerine yine eser ve hizmet konuşan, projelerle milletinin karşısına çıkan AK Parti’yiz. Bizlerin hamaset yapmasına, Rakiplerine karşı belaltı tutumlar sergilemesine, Algı, yalan ve iftiralarlaseçmenimizi yanıltmamıza gerek yoktur. Çünkü bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarının sözü senettir. Çünkü AK Parti demek eser ve hizmet üretmek demektir. Türkiye bilir, Yozgat bilir, Gerçek Belediyecilik AK Parti’dir.”şeklinde konuştu.

 

AK Parti Grup Başvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’da şunları kaydetti: ‘’ AK belediyeciliği ve AK Parti siyasetini halk ile buluşturan Yozgat il teşkilatına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu bütünlüğümüz 14 ilçemizde de 22 beldemizde de yine devam edecek. Davetimize gelen siz misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Yozgatlı hemşehrilerimizin dualarınıza talibiz’’ diye konuştu.

 

AK Parti Yozgat Belediye Başkan adayı mevcut başkan Celal Köse’nin ismi daha önceki haftalarda açıklanmıştı. İlçe belediye başkan adayları ise şu isimlerden oluştu: Akdağmdeni-Ferudun Daştan, Aydıncık-Mustafa Tekçam, Boğazlıyan-Gökhan Coşar, Çandır-Mustafa Ertan Örgün, Çayıralan-Şahin Şahiner, Çekerek-Eyüp Çakır, Kadışehri-Şahbettin Aksoy, Saraykent-Ahmet Öçal, Sarıkaya-Osman Gözan, Sorgun-Mustafa Gürbüz, Şefaatli-Zeki Bozkurt, Yenifakılı Cevdet Arslan, Yerköy-Fatih Arslan.  AK Parti Belde Belediye Başkan adayları da şu isimlerden oluşuyor: Akdağmadeni: Belekçehan-Şahin Arısoy, Umutlu-İlhan Koçak, Oluközü-Mustafa Yılmaz. Aydıncık: Baydiğin-Osman Uslu. Boğazlıyan: Ovakent-Tuncay Erdoğam, Sırçalı-Ferit Koçyiğit, Yamaçlı-Şaban Altıntaş, Yenipazar-Mustafa Özer, Uzunlu-Mustafa Uçar. Çayıralan: Konuklar-Muammer Çetin. Çekerek: Özükavak-Abdullah Gökçetürk. Kadışehri: Halıköy-Zeki Şimşek. Saraykent: Dedefakılı-Haydar Coşkun, Ozan-Ahmet Yaşar. Sarıkaya: Karayakup-Hidayet Kolver Sorgun: Araplı-Üzeyir Cansev, Doğankent-Önder Sungur, Yeniyer-Nevzat Atak, Çiğdemli-İsmail Biçer, Bahadın-Mustafa Kurul, Eymir-Çetin Mertoğlu, Gülşehri-Ali Ünlü.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Yozgat

Yozgat Haber

Yozgat Son Dakika

Yozgatspor